artykuły

Poprawiony wygląd w IE8,9,10,11 i udoskonalona wersja mobilna LHP

0:02
Wed, 15 July 2015

Poprawiłem wygląd serwisu w Internet Explorerach (od ósemki wzwyż) oraz dodałem panel boczny do wersji mobilnej serwisu. Od teraz możliwe jest również logowanie się i pełne przeglądanie serwisu w wersji mobilnej. Co ciekawe, okazało się, że Internet Explorer 8 nie radzi sobie ze znacznikiem HEADER (znanym z HTML5 i używanym przeze mnie do tej pory). Chcąc zachować zgodność z IE8 musiałem zastąpić znacznik HEADER znacznikiem DIV.

Kolejne poprawki dotyczyły arkuszy stylów - Internet Explorery (włącznie z Edge) interpretowały arkusze stylów przeznaczone dla syntezatorów mowy, drukarek oraz urządzeń mobilnych gdy strona była wyświetlana na komputerze (media = screen). Nie powinny tego robić. Jak się okazało, błąd był związany z importowaniem przeze mnie podstawowego arkusza stylów w każdym z tych arkuszy za pomocą dyrektywy @import. Takie nieprawidłowe zachowanie występowało jedynie w przeglądarce Internet Explorer.

Poprawiłem również ślepy do tej pory link do ustawień Waszych kont użytkownika (teraz znów można mieć wgląd do swojego panelu użytkownika). Wykonałem również sporo zmian i ulepszeń po stronie administracyjnej, które pozwolą mi na częstsze wpisy (był błąd związany z niewspółdziałaniem edytora TinyMCE (z którego korzystam w backendzie przy edycji artykułów) z pluginem jQuery.jqTransform. Te dwa gagatki nie za bardzo się lubią (a właściwie jqTransform jest - jak się okazało - nieciekawie napisany).Podobne weblog:

12345
Poprawiony wygląd w IE8,9,10,11 i udoskonalona wersja mobilna LHP Autor opinii: Czytelnicy, data przesłania: 0

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
    Dexter