artykuły

Serwis Lukas' Home Page przeniesiony na nowy, szybszy serwer

4:03
Thu, 20 February 2020

Stary hosting gbzl.pl zakańcza działalność z biegiem lutego, dlatego zdecydowałem się przenieść cały serwis i wszystkie inne działające na starym serwerze serwisy na nowy, szybki serwer SSD od IDHosting.pl

Już dostrzegam znacznie szybsze działanie strony. Czeka mnie migracja na PHP 7.3 oraz tchnięcie życia w LHP (jestem bardzo zajęty ostatnimi laty).

Pierwsze miejsce w konkursie na "Najlepszy wpis (o Matlabie)" organizowanym przez Matlab Blog

22:30
Tue, 8 August 2017

Mój artykuł o "Zliczaniu twarzy ze zdjęcia tłumu" zdobył 1 miejsce w konkursie ogranizowanym przez MATLAB Blog. Program Matlab firmy MathWorks to bardzo znane środowisko naukowe wspomagające obliczenia oraz ułatwiające wiele zadań związanych z przetwarzaniem informacji.


Miło mi poinformować, że Pana artykuł bardzo nas zainteresował, zarówno ze względu na wybraną tematykę, zawartą wiedzę merytoryczną, jak i zaprezentowane możliwości wykorzystania MATLABa. Nasze jury postanowiło przyznać Panu 1 miejsce w konkursie „Wpis na MATLABloga”! Wygrywa Pan plecak z logiem firmy MathWorks, (...)

http://matlablog.ont.com.pl/matlab-zliczanie-twarzy-ze-zdjecia-tlumu/ 

 

Embarcadero wypuszcza hotfixa do toolchaina z powodu odkrytego przeze mnie błędu; z podziękowaniami :)

1:26
Thu, 4 May 2017

Właśnie kilka minut temu otrzymałem informację, że Embarcadero wypuściło hotfixa do całego toolchaina w związku z odkrytym przeze mnie na początku marca błędem bezpieczeństwa. Nawet w opisie hotfixa są podziękowania dla mnie ;) Się nie spodziewałem - miłe bardzo! Na marginesie dodam, że dostałem też informację o przygotowywanej nagrodzie pieniężnej (także warto było!), jednak to co bardziej by mi się teraz przydało to papierowy list od Embarcadero potwierdzający odkrycie (obecnie szukam pracy, a on mógłby spowodować odwrócenie ról i praca szukała by mnie) :)

https://community.embarcadero.com/blogs/entry/april-2017-rad-studio-10-2-hotfix-for-toolchain-issues


Więcej wpisów (lista)
Dexter