artykuły

Żegnajcie reklamy

22:00
Fri, 27 April 2001
Krótka porada dla posiadaczy Outlooka, jak pozbyć się listów reklamowych przesyłanych przez Onet.pl i inne portale pocztowe.
Z racji, że artykuł napisałem bardzo dawno temu, w czasach kiedy byłem jeszcze strasznym gamoniem, proszę czytelników o wybaczenie mi zbrodni jakiej dokonałem na języku polskim :) Nie będę poprawiał artykułu, ma wartość sentymentalną ;)

Część I

Czy nie zastanawialiście się kiedyś dlaczego do waszej skrzynki mejlowej przychodzą te stupitowe reklamówki?
Otóż odpowiedź jest prosta: Jeżeli masz założone konto w jakimś serwisie, który udostępnia tą procedurę za darmo, to z pewnością jesteś gnębiony przez reklamy. Takie reklamy wprowadzają tylko zamęt we wnętrzu twojej skrzynki, a i tak ich nie czytasz, prawda ??? Aby przestać odbierać reklamy, możesz:

 1. założyć sobie komercyjne konto
 2. skorzystać z zamieszonych poniżej wskazówek
Jednym z portali udostępniającym usługę darmowych kont pocztowych jest Onet.pl. I tak jak wszystkie serwisy tego typu przysyła do twojej skrzynki masę nie potrzebnych dokumentów. Jednak co zrobić by pozbyć się tych reklam? Sprawa jest nadzwyczaj prosta...
I tu z pomocą przychodzi nam Outlook Express 5 (firmy Microsoft). Tak jak we wzbogaconej wersji tego programu dostępnej w pakiecie Office, Outlook Express 5 ma wbudowaną opcję 'reguły wiadomości'.
Wskazówki poprowadzę na przykładzie Onet.pl:

 1. otwórz Outlooka
 2. klikaj następująco Narzędzia > Reguły wiadomości > Poczta
 3. w nowo otwartym oknie kliknij Nowa
 4. w pierwszym polu wybierz "Kiedy w polu Do znajdują się osoby"
 5. w drugim polu wybierz "Nie pobieraj jej z serwera" or "Usuń ją z serwera"
 6. w trzecim polu ujrzysz taki tekst
  { Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości Kiedy w polu Do zawiera ******* Nie pobieraj jej z serwera } * Tutaj kliknij i wprowadź '-@-.-'
 7. w czwartym polu wpisz 'Reklamom dziękujemy'
 8. Klikaj wszędzie na OK zamykając okna.

To wszystko! Od tej pory reklamy nie będą Cię gnębić.

Część II

Ostatnio opisałem jak pozbyć się tych męczących reklam na przykładzie Onet.pl.
Teraz pokażę jak wykryć na jaki adres przychodzą reklamy z twojego systemu pocztowego.
Jak już wiadomo nie wszystkie reklamy przychodzą na adres <-@-.-> więc dla tego pokazuję jak to wykryć. Może na przykładzie @t'a (sorry Slash ale nie chce się mieszać do Onet.pl :)< Na tym przykładzie się nie opierajcie (bo jeszcze Slash straciłby czytelników). Zaczynamy...
Jak już wspomniałem pokaże jak zobaczyć z jakiego adresu przychodzą wiadomości. Na przykładzie @t'a zablokujemy (tylko teoretycznie) sposób dostawy magazynu :(
Skorzystamy z bardzo mądrej opcji 'Odpowiedz nadawcy'

Klikamy na list ze starym numerem magazynu i z paska narzędzi Outlook Express 5.0 wybieramy Odpowiedz nadawcy. Pojawia na się okno z oryginalną treścią listu i informacjami o oryginale:

----- Original Message ----- From: Slash To: Undisclosed-Recipient:;@o2.pl Sent: Tuesday, May 01, 2001 1:52 AM Subject: @t (s9o)

Widzicie informację To: ??? No właśnie tu jest wypisany adres na który Slash wysyła @t'a do nas. Prawda Slash ??? :) Kopiujemy zawartość pola To: czyli kopiujemy Undisclosed-Recipient:;@o2.pl.
Teraz nie zapisując wiadomości zamykamy ją. W głównym oknie Outlook Express 5.0 klikamy na Narzędzia > Reguły wiadomości > Poczta i w nowo otwartym oknie klikamy na Nowa.

 • w pierwszym polu wybierz "Kiedy w polu Do znajdują się osoby"
 • w drugim polu wybierz "Nie pobieraj jej z serwera" or "Usuń ją z serwera"
 • w trzecim polu ujrzysz taki tekst { Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości Kiedy w polu Do zawiera ******* Nie pobieraj jej z serwera } * W to miejsce wpisujemy adres, który wcześniej skopiowaliśmy. To już wszystko!
Widzicie, że proste...
Aha są różne wersję Outlook Express 5.0 więc czasami możecie mieć zamiast okna do wpisania adresu, okno wyboru, ale w razie problemów napiszcie na mój adres - postaram się odpowiedzieć...
UWAGA!!! Nie próbujcie tego robić z adresem Undisclosed-Recipient:;@o2.pl (bo chyba @t jest qlski, nie???)
Dobra to już wszystko, nie będę was więcej męczył...

12345
Żegnajcie reklamy Autor opinii: Czytelnicy, data przesłania: 0

Podobne artykuly:

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  Dexter