artykuły

020 95 80 - OnetKonekt

19:56
Sun, 1 December 2002
Tekst opisuje modemowy numer dostępowy udostępniany przez Onet.pl na zasadzie współpracy ze spółką Energis. Ten krótki tekst, przeprowadza użytkownika przez proces konfiguracji połączenia, opisuje zalety alternatywnego połączenia.
Ze względu na spory kawałek czasu jaki upłynął od momentu powstania tego artykułu, niektóre omawiane rzeczy mogły się zdezaktualizować. Na dzień dzisiejszy (listopad 2007) numer dostępowy OnetKonekt wciąż działa.

Aktualizacja: numer dostępowy OnetKonekt zakończył działanie dnia 19 grudnia 2010 r.

Wstęp

Ze względu na tytuł większość z was może domyślać się już treści tego tekstu. Tak, przez artykuł który właśnie czytasz spróbuję przedstawić nowy, ogólnopolski, niezależny numer dostępowy oferowany przez Onet.pl.
Jest on oparty o nową technologię sieci szkieletowych, czyli struktury w postaci szybkiej magistrali danych, łączącej podsieci lokalne (segmenty sieci) w dużych instalacjach sieciowych, w których pracuje kilkaset lub kilka tysięcy komputerów. Dzięki temu sieć zbudowana przez partnera portalu Onet.pl - Energis Polska ma być wyjątkowo szybka. Dzięki międzynarodowym łączom wykorzystywanym przez Energis, połączenia z zagranicznymi witrynami WWW mogą być bardzo szybkie. Z numeru dostępowego 020 95 80 mogą korzystać zarówno modemowcy jak i użytkownicy ISDN.

Korzyści

Dla szarych internautów:

Dla użytkowników specjalnego numeru dostępowego, zwanego OnetKonekt, portal Onet.pl przygotował specjalne, jak to ujął, "niespodzianki".

 • darmowy streaming (możliwość oglądania w Internecie) telewizji TVN 24
 • skrzynka mailowa o podwyższonym standardzie w atrakcyjnych domenach (onet.pl, onetka.pl, op.pl, republika.pl)
 • specjalny dostęp do serwera gier on-line
 • ulepszone konto WWW
 • darmowy dostęp do interaktywnego serwisu "Agent" związanego z programem telewizyjnym TVN

Za kilka dni rozpocznie się również dwumiesięczny konkurs dla użytkowników, w którym codziennie możesz wygrać... skok na spadochronie (z instruktorem) oraz wiele innych niespodzianek! Więcej dowiesz się tutaj : OnetKonekt

Dla webmasterów:

Użytkownicy korzystający z dostępu do Internetu poprzez system OnetKonekt mają możliwość założenia bezpłatnego konta WWW o następujących parametrach:
(obowiązuje od 14 listopada 2002)

 • Limit przestrzeni dyskowej: 12 MB, dla nie łączących się przez system OnetKonekt: 9 MB.
 • Miesięczny limit transferu: 1,5 GB, dla nie łączących się przez system OnetKonekt: 1 GB.
 • Czas utrzymywania konta: przez czas aktywnego korzystania z usługi dostępowej OnetKonekt

Konfiguracja

Są dwa sposoby od których można zacząć korzystanie z usługi OnetKonekt: automatyczny (instalacja odpowiedniego oprogramowania) i ręczny (manualnie ;).

Automatycznie:

Z pewnością dla większości z was wygodniej jest dwukrotnie kliknąć na ikonę, aby skonfigurować połączenie niż samemu grzebać w ustawieniach, dlatego Onet przygotował dla was mały program (jedynie 205 KB), coś jakby instalator konfigurujący wszystko. Wystarczy uruchomić program i postępować zgodnie ze wskazówkami instalatora.

Manualnie:

 1. Kliknij ikonę "Mój komputer", następnie Dial-Up Networking. Kliknij na "Utwórz nowe połączenie".
 2. W nowym oknie wpisujemy dowolną nazwę dla połączenia, a poniżej z listy wybieramy nasz modem. Klikamy "Dalej".
 3. Opuszczamy pierwsze pole (numer kierunkowy), a w drugim (numer telefonu) wpisujemy 020 95 80. Z listy poniżej wybieramy kraj "Polska (48)" i klikamy przycisk "Dalej", następnie na "Zakończ". Połączenie zostało skonfigurowane.
 4. Teraz, aby Internet Explorer korzystał domyślnie z tego połączenia, klikamy prawym przyciskiem na ikonę programu, a z menu które się pojawi wybieramy pozycję "Właściwości".
 5. Na karcie "Połączenia" zaznaczamy nowo utworzone połączenie i klikamy na przycisk "Ustaw jako domyślne", po czym wybieramy opcję "Zawsze wybieraj połączenie domyślne" i klikamy na przycisk OK.

Opłaty

Aby umożliwić łatwe skorzystanie z usługi OnetKonekt bez konieczności podpisywania dodatkowej umowy, płacenia abonamentu lub wnoszenia opłat instalacyjnych, a także by rozliczenie za czas połączenia z numerem 020 95 80 mogło być umieszczone na dotychczasowym rachunku telefonicznym, cena połączeń - z powodu uwarunkowań prawnych - jest identyczna jak za korzystanie z numeru 020 21 22 dostarczanego przez TPSA.

Podsumowanie

Według mnie Onet.pl oferuje bardzo ciekawą, konkurencyjną ofertę, do której nie musimy dopołacać. Oby Onet umiał jeszcze utrzymać się w konkurencji, bo promocji dla użytkowników nie brakuje, a internautów coraz więcej. Każdy przecież walczy o przetrwanie. Jednak miejsce mają niestety w naszym kraju zagwarantowane giganci przemysłowi - tzw. zdzieracze pastwiący się pod niepozorną mgłą promocji na swoich użytkownikach, a firmy które chciałyby coś zrobić dla rozwoju polskiego Internetu, w naszym państwie szybko obumierają. Tą oto refleksją kończę niniejszy art.

Źródło:
12345
020 95 80 - OnetKonekt Autor opinii: Czytelnicy, data przesłania: 0

Podobne artykuly:

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  Dexter