Animacja tekstu wysuwającego się zza poziomej lub pionowej linii

Tue, 7 July 2015 Przygotowałem zautomatyzowany, oskryptowany szablon animacji (AfterEffects) tekstu wysuwającego się zza poziomej lub pionowej linii. Chętnych zapraszam do kontaktu.

Animacja mapy świata z liniami w 3D łączącymi produkt z różnymi punktami na mapie

Sun, 5 July 2015 Szablon animacji 3D przedstawiającej linie wypływające z produktu do różnych punktów na mapie. Przygotowany dla AfterEffects. Trudnością w tym projekcie było poradzenie sobie z odwzorowaniem linii w 3D z racji, że AfterEffects potrafi rysować jedynie dwuwymiarowe linie. Takie linie co prawda można następnie odpowiednio obrócić w przestrzeni 3D, ale przy niekorzystnych kątach kamery, będącej dokładnie równolegle nad daną linią - linia przestawała być wtedy widoczna (z racji swojej dwuwymiarowości jest nieskończenie cienka). Rozwiązałem to poprzez ustawienie najcieńszej możliwej grubości linii i równoczesne nadanie odpowiednio sparametryzowanego efektu poświaty, który okazał się działać w 3D.

Animacja reklamowa dla ZFFiT - Zielonogórskiego Festiwalu Teatru i Filmu

Sun, 7 June 2015 Animacja dla Zielonogórskiego Festiwalu Teatru i Filmu Kozzi-Maklak-Machalica (ZFFiT) organizowanego przez Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. Festiwal odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2015 r.

Animacja etykiet rozdziałów spotu reklamowego (ostatecznie nie wykorzystana)

Wed, 7 January 2015 Opracowana animacja etykiet dla kolejnych rozdziałów spotu promocyjnego firmy Lumel. Ostatecznie jednak producent postawił na statyczną wersję trójkątów.

Muzeum Auschwitz - Wyszukiwarka transportów

Tue, 5 August 2014 Oprogramowanie pozwalające na odnajdywanie więźniów przetransportowanych do Auschwitz. Podaje informacje o numerze transportu, jego dacie, a także dokładne dane więźnia (jeśli są dostępne). Moje oprogramowanie w tym przypadku zastąpiło starą wersję działającego już interfejsu o mniejszych możliwościach. Wspiera wiele języków, obsługiwane jest przez dotyk, działa zaraz obok konsoli z "Pomieszczeniem 3D".

Intro programu "Sekcja Specjalna" dla drużyny Stelmet Zielona Góra

Sun, 9 February 2014 Intro programu "Sekcja Specjalna". Do tej pory powstało 7 odcinków serii przybliżającej codzienne życie kolejnych członków drużyny koszykarskiej Stelmet Zielona Góra.

Animacje spadających słupków procentowych

Fri, 7 February 2014 Animacje miały zobrazować 50% rabaty na produkty w jednej z zielonogórskich firm. Całość powstała w Adobe After Effects CS6.

Prototyp systemu informacyjnego dla Stadionu Narodowego (nie wykorzystany)

Fri, 6 December 2013 Prezentacja prototypu wewnętrznego systemu informacyjnego dla Stadionu Narodowego działającego na zasadzie "Kiosku", który miał ułatwiać orientację w obiekcie i wizualizować trasę do jakiegoś miejsca (np. McDonalds czy parking podziemny). Całość wykonana w oparciu o WebGL, bibliotekę three.js i jej autorskie rozszerzenia. Model Stadionu został zbudowany w oparciu o przerobiony przeze mnie projekt p. Filipa Michalowskiego (z którym się uprzednio skontaktowałem i którego serdecznie pozdrawiam!). Niestety, sprawa ucichła. Nie słyszałem też aby powstał jakikolwiek inny konkurencyjny system.

Muzeum Auschwitz - Wirtualne pomieszczenie 3D (odnajdywanie osób na ścianie)

Thu, 28 March 2013 Oprogramowanie pozwalające na odnajdywanie portretów osób na ścianie pokoju muzeum po nazwisku (blok francuski muzeum Auschwitz). Po wpisaniu w wyszukiwarkę części nazwiska i kliknięciu "Szukaj", oprogramowanie wskazuje miejsce na ścianie (na ścianach pomieszczenia znajduje się kilkaset portretów). Interfejs działa w kilku wersjach językowych. Został stworzony w roku 2013 r., w oparciu o technologię WebGL i bibliotekę three.js z własnymi rozszerzeniami. Rok 2015 przyniósł kilka aktualizacji, m.in. wielojęzyczność interfejsu, obsługę tłumaczeń.
Dzień dobry,
nazywam się Łukasz Wyporek. Projektuję i wykonuję dedykowane, duże serwisy internetowe, sklepy, programy użytkowe dla Windows, systemy wbudowane (mikrokontrolerowe). Tworzę również efekty specjalne i animacje dla potrzeb reklamy.
Na tej stronie przedstawiam Państwu czym się ostatnio zajmowałem.
Kontakt

Kategorie portfolio