artykuły

Linki

19:29
Sat, 25 February 2012
Zawiera linki do polecanych przeze mnie stron.

Glob@s Blog
Strona w formie bloga o emulacji i emulatorach oraz innych tematach dotyczących internetu. Duża baza wychodzących kiedyś w Polsce e-zinów i inne tematy.

Hack i bezpieczeństwo
Strona Grzegorza Niemirowskiego poświęcona ogólnie pojętym sieciom. Omawia kwestie bezpieczeństwa (oraz hackingu ;). Zawiera sporą dawkę ciekawych artykułów, porady z rozwiązaniami niektórych problemów (np. jak uruchomić sniffing w systemach rodziny NT). Ponadto znajdziecie na niej dużo przydatnych programów hackerskich, crackerskich i aplikacji, które dbają o bezpieczeństwo systemu.

i-nex - strona programu
Strona mojego czytelnika, który stworzył jeden z najlepszych programów do wykrywania i identyfikowania sprzętu w systemach Linuxowych.

MiniClip
Jeśli lubisz gry-perełki - ta strona jest dla Ciebie. Masa gier napisanych we Flash'u robi wrażenie. A to wszystko za FREE.

4programmers.net
Serwis Adama Boducha (4programmers.net) to chyba największa strona w polskim Internecie prowadzona przez programistów - dla programistów. Znajdziemy na niej mnóstwo fachowych artykułów, kody źródłowe, komponenty i wiele innych. Serwis podzielony na tematyczne działy o CGI, PHP, JavaScript, Delphi, C++. Na uwagę zasługuje także fachowa encyklopedia znajdująca się w serwisie i potężne FAQ, a także wyśmienite, darmowe kursy programistyczne od podstaw.

Kurs XHTML'a na Browsehappy
Bardzo dobry, duży kurs XHTML'a. Jest on stale rozbudowywany, posiada ładną oprawe graficzną, napisany jest lekkim, zrozumiałym językiem. Nikt się nie wymądrza - dla ludzi! ;)

Strona Jelcyna
Bardzo interesująca i niezwykle ciekawa strona Jelcyna, która zasłynęła niegdyś (lata 1997-1999) udostępniając kompilator do stworzonego (m.in. przez autora strony) języka programowania "Zdzich". Ponadto na stronie, wiele ciekawych autorskich artykułów, programów - po prostu dobra strona genialnego pasjonaty.

Kursy HTML, CSS 2, FAQ
Gorąco polecam tę stronę - to perełka. Kursy HTML (i wstęp do XHTML), duży kurs CSS 2, darmowe skrypty i potężne FAQ dotyczące wymienionych języków.

Copyscape - wyszukiwarka plagiatów
Bardzo pomocne narzędzie pozwalające na odnalezienie w sieci strony, zawierającej treści identyczne jak te które znajdują się na wskazanej przez nas stronie. W ten sposób łatwo możemy sprawdzić (podając adres własnej strony), czy przypadkiem nie zostaliśmy ofiarami plagiatu, kiedy ktoś bez naszej wiedzy przywłaszczył sobie nasze teksty.

Microsoft Developer Network
Programistyczna skarbnica wiedzy - dokumentacja do wszystkich funkcji zawartych w systemie Windows, wraz z opisem i przykładami.

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
    Dexter